Higienizacja/ Profilaktyka

Najlepszym podziękowaniem dla stomatologa jest Twój zdrowy uśmiech! Dbamy o zdrowe uśmiechy!
OFERTA

Higienizacja/ Profilaktyka

Higienizacja

Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest przeciwdziałanie odkładaniu się osadu oraz kamienia nazębnego i wdrażanie działań, zapobiegających chorobom zębów i przyzębia.
O kompleksowej profilaktyce mówimy gdy stosowana jest w warunkach domowych oraz w gabinecie stomatologicznym.
Do profilaktyki domowej zaliczamy przestrzeganie zaleceń lekarza i higienistki stomatologicznej: dokładne szczotkowanie zębów, i używanie środków pomocniczych.
Profilaktyka gabinetowa obejmuje szereg ściśle określonych zabiegów m.in. skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzację.

W Centrum Stomatologii Medyk zabiegami higienizacji zajmuje się doświadczona i dyplomowana higienistka stomatologiczna. Z najwyższą starannością, wykona pełen instruktaż higieny jamy ustnej, pomoże dobrać odpowiednie rodzaje szczoteczek, past, płynów, pianek i akcesoriów. Ponadto wykona pokaz posługiwania się dodatkowymi narzędziami pomocnymi w utrzymaniu higieny (szczoteczki międzyzębowe, nici, irygatory). Ustali konieczność i zakres profesjonalnej higieny oraz jak często powinny odbywać się wizyty higienizacyjne.

Aby działania przyniosły pożądane efekty, muszą być wykonywane systematycznie i dokładnie, dlatego zapraszamy na regularne wizyty higienizacyjne!